آیا قابلیت شارژ بی‌سیم همراه با قاب گوشی هم قابل استفاده است؟


شارژ بی‌سیم اکنون دیگر مختص کاربران اندروید یا ویندوزفون نبوده و آی‌فون‌های جدید نیز از این قابلیت بهره می‌برند. باتوجه به این موضوع حالا این سوال مطرح می‌شود که آیا این تکنولوژی در شرایط خاص نیز قابل استفاده خواهد بود؟ یکی از این شرایط، وجود قاب‌های مختلف بر روی گوشی است که بسیاری از کاربران آی‌فون از آن‌ها استفاده می‌کنند.

پاسخ کلی و کوتاه به این سوال، مثبت است و فناوری شارژ بی‌سیم باوجود یک قاب بر روی گوشی نیز در اکثر مواقع به‌خوبی کار می‌کند. تماس مستقیم با پد شارژر لازم نبوده و بنابراین فاصله چند میلی‌متری که قاب گوشی باعث آن می‌شود، معمولا منجر به بروز مشکلی نخواهد شد.

اما قبل از آن‌که بروید و یک قاب ضخیم و مستحکم برای آی‌فون خود تهیه کنید، بهتر است چند نکته را بدانید.

اولین مورد این است که هرچند قاب‌های ضخیم نیز ممکن است باعث بروز مشکلی در شارژ نشوند، اما هر چه ضخامت قاب گوشی شما بیشتر شود، شانس ارتباط و در نتیجه عدم امکان بهره‌گیری از شارژ بی‌سیم پایین‌تر خواهد آمد. اگر از قاب ضخیم معتبر و خوش‌ساختی استفاده می‌کنید که شرکت سازنده مواردی مانند شارژ بی‌سیم را درنظر گرفته است، احتمالا مشکلی نخواهید داشت. حتی سری قاب‌های محبوب دیفندر که مقاومت فیزیکی بیشتری را نسبت به اکثر قاب‌های موجود در بازار ارائه می‌دهند نیز باعث بروز اشکال نخواهند شد.

اما یک نوع از قاب‌ها وجود دارند که اتفاقا محبوبیت بالایی داشته و امکان بروز مشکل را بسیار بالا می‌برند. قاب‌های فلزی زیبا، پولیش خورده و ضخیم آلومینیومی که هر کاربری را مجذوب خودشان می‌کنند، در کنار ارائه محافظت فیزیکی بالا، می‌توانند باعث شوند تا شما از نعمت شارژ بی‌سیم محروم بمانید. این همان دلیلی است که شرکت اپل در آی‌فون‌های جدید خود از جنس آلومینیوم در قسمت پشتی بدنه استفاده نکرده است، چرا که این فلز نمی‌تواند ارتباط گوشی را با شارژر بی‌سیم برقرار کند.

در واقع همین دلیل باعث شده بود تا تولیدکنندگان دستگاه‌های اندرویدی برای سال‌ها از قابلیت شارژ بی‌سیم استفاده نکنند. چون این قابلیت با جنس‌های بدنه باکیفیت مانند آلومینیوم سازگاری نداشت و علاوه بر این، ظاهر گوشی‌های هوشمند نسبت به کاربردی بودن اولویت بیشتری داشت. اما خوشبختانه این موضوع چندوقتی هست که تغییر کرده است.

همچنین باید توجه داشته باشید که برای استفاده حداکثری از این قابلیت باید از یک شارژر مناسب نیز بهره ببرید. برای مثال اگر یک شارژر ۴ دلاری با برند Wish تهیه کنید امکان این که آن‌قدر قدرت نداشته باشد که باوجود قاب بر روی گوشی، آن را شارژ کند وجود خواهد داشت. تکنولوژی شارژ بی‌سیم چندسالی هست که در بازار مصرفی ورود پیدا کرده و قیمت شارژرهای سازگار با آن به مراتب نسبت به روزهای نخست، کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل بهتر است یک‌بار هزینه بیشتر هزینه کرده و شارژر مناسبی را انتخاب نمایید.

تکنولوژی شارژ بی‌سیم یک فناوری فوق‌العاده است که مطمئنا کاربران آی‌فون جدید از داشتن آن خوشحال خواهند بود. فقط کافیست کمی در انتخاب قاب گوشی و شارژر مناسب وقت گذاشته و هزینه مناسبی پرداخت کنید تا همیشه با استفاده از این فناوری احساس رضایت داشته باشید.

نوشته آیا قابلیت شارژ بی‌سیم همراه با قاب گوشی هم قابل استفاده است؟ اولین بار در پدیدار شد.