روایت لاهوتی از جلسه فراکسیون مستقلان با رئیس جمهور/ ۵۰ درصد کابینه دوازدهم، کابینه قبلی است


روایت لاهوتی از جلسه فراکسیون مستقلان با رئیس جمهور/ ۵۰ درصد کابینه دوازدهم، کابینه قبلی است

مهرداد بائوج لاهوتی در تشریح جلسه امروز (شنبه ۳۱ تیر) اعضای فراکسیون متبوعش با رئیس‌جمهور، اظهار داشت: این جلسه به منظور مشورت رئیس‌جمهور با اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی برای چیدمان کابینه دوازدهم برگزار شد.

وی تصریح کرد: آقای روحانی در این جلسه گفت که پنجاه درصد کابینه دوازدهم، کابینه قبلی است و ۵۰ درصد کابینه تغییر می‌کند.

سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی اظهار داشت: رئیس‌جمهور گفت که تلاش می‌کنیم حضور زنان در کابینه دوازدهم قوی‌تر و پر پر‌رنگ‌تر باشد.

لاهوتی تصریح کرد: رئیس‌جمهور درباره اهداف دولت دوازدهم عنوان کرد، ساماندهی نظام بانکی، بیکاری، ساماندهی وضعیت موسسات مالی و اعتباری، صیانت از محیط زیست، افزایش سرمایه‌گذاری خارجی، پیگیری سیاست اقتصاد مقاومتی، از جمله مهمترین اهداف دولت دوازدهم است.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور در این جلسه گفت که تلاش می‌کنیم سن کابینه را کاهش دهیم و تاکیدمان این است که وزرا از معاونان و مشاوران جوان استفاده کنند.

سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس درباره شاخص‌های رئیس‌جمهور برای انتخاب وزرا، تصریح کرد: تعهد، تخصص و تجربه از جمله شاخص‌های رئیس‌جمهور برای انتخاب وزرا است.

لاهوتی با اشاره به بخش پایانی این جلسه، عنوان کرد: در پایان جلسه اعضای فراکسیون نیز نظرات خود را مطرح کرده و از اینکه رئیس‌جمهور درباره انتخاب اعضای کابینه با فراکسیون‌های مجلس مشورت خواسته، استقبال کردند.

۲۷۲۱۲