قابلیت‌های جدید بلوتوث ۵ در اچ‌تی‌سی U11، تا زمان نصب اندروید O قابل استفاده نخواهد بود


اسمارت‌فون اچ‌تی‌سی U11 اخیرا توانسته تاییدیه بلوتوث ۵٫۰ را از گروه جهانی بلوتوث (SIG) دریافت کند. اما به‌نظر می‌رسد که فعلا امکان استفاده از ‌قابلیت‌های جدید این نسخه از بلوتوث برای کاربران فراهم نیست، چراکه براساس آخرین گزارش‌ها، تا زمانی‌که نسخه جدید اندروید موسوم به اندروید O بر روی این گوشی نصب نشود، این ویژگی‌ها برای کاربران قابل دسترسی و استفاده نخواهند بود.

از آن‌جایی‌که نسخه جدید اندروید در اواخر سال جاری میلادی عرضه خواهد شد، از این‌رو، چند ماهی تا فراهم شدن امکان استفاده از قابلیت‌های جدید بلوتوث ۵ برای دارندگان U11 فاصله داریم. درخصوص ویژگی‌های نسخه جدید بلوتوث، باید گفت که به‌لطف فناوری‌های به‌کار رفته در این نسخه، سرعت انتقال اطلاعات تا دو برابر به نسبت نسخه‌های کنونی افزایش خواهد یافت و می‌توان شاهد برقراری ارتباط بهتری میان دستگاه‌هایی که در فاصله دورتری نسبت به یکدیگر قرار دارند، بود.

بلوتوث 5

همچنین، حجم اطلاعات مبادله شده در هر انتقال نیز تا هشت برابر افزایش خواهد یافت که می‌تواند در نوع خود قابل‌توجه باشد. علاوه‌بر این، نسخه ۵٫۰ بلوتوث به لطف الگوریتم جدیدی که از آن بهره می‌برد، قادر است از بروز هرگونه اختلال در انتقال اطلاعات از طریق کانال‌های ارتباطی جلوگیری کند. به گفته گروه جهانی بلوتوث (SIG)، تکنولوژی بلوتوث LE و یا همان Low Energy برای انتقال صوت در حال گذراندن مراحل طراحی و توسعه خود است و تا پایان سال ۲۰۱۷ آماده عرضه خواهد شد.

اچ‌تی‌سی در بیانیه‌ای در این رابطه عنوان کرد گوشی‌های U11 از قبل به تکنولوژی بلوتوث ۵ مجهز بودند و هیچ نیازی به دریافت به‌رورزرسانی جدید نداشتند. اما بهره‌مندی از تمامی‌ قابلیت‌های این نسخه، نیازمند نصب ورژن جدید پلتفرم اندروید موسوم به اندروید O است که در ماه‌های پایانی سال عرضه خواهد شد. این شرکت تلاش می‌کند تا بهترین تجربه استفاده از گوشی‌های هوشمند را برای کاربران خود به ارمغان آورد و بدون شک، بلوتوث ۵ می‌تواند به ما در دستیابی به این هدف کمک کند.

گفتنی است در حال حاضر، تنها گوشی‌های اچ‌تی‌سی U11 و سامسونگ گلکسی S8 توانسته‌اند تاییدیه بلوتوث ۵ را دریافت کنند

نوشته قابلیت‌های جدید بلوتوث ۵ در اچ‌تی‌سی U11، تا زمان نصب اندروید O قابل استفاده نخواهد بود اولین بار در پدیدار شد.