محبیان: اصولگرایان مجلس در رای اعتماد با وزرا سرشاخ نمی‌شوند


محبیان: اصولگرایان مجلس در رای اعتماد با وزرا سرشاخ نمی‌شوند

نقاط قوت کابینه قبلی در کابینه پیشنهادی مانده‌اند| انتظار می‌رفت کابینه گرایش بیشتری به اصولگرایان بیابد

امیر محبیان، فعال سیاسی اصولگرا و موسس حزب نواندیشان در گفت و گو با خبرآنلاین، با بیان اینکه تحول خیلی جدی در وزن کابینه پیشنهادی از سوی رییس جمهور دیده نمی شود، گفت: هر چند با وجود این، ارزیابی‌ها حاکی از بهبود کابینه بطور نسبی است.

محبیان با اینکه نقاط قوت کابینه قبلی در کابینه پیشنهادی مانده اند، ادامه داد: آنطور که به نظر می رسد نقاط ضعف کابینه گذشته تغییر کرده است و حالا باید دید این افرادی که جایگزین نقاط ضعف کابینه قبلی شده اند چگونه عمل خواهند کرد. به نظر من در حال حاضر قضاوت در این باره زود است.

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که با توجه به نوع گرایشات نمایندگان مجلس رای اعتماد به کابینه به چه صورت پیش خواهد رفت؟، گفت: حدس می زنم مشکل اصلی کابینه فعلی در مجلس برای دریافت رای اعتماد، اصولگرایان نیستند بلکه اصلاح طلبان مجلس با دولت سرشاخ خواهند شد.

رییس مرکز پژوهشی راهبردی آریا، ادامه داد: انتظار می رفت به دلیل مدل ثابت رفتاری روسای جمهور که در دور دوم به سوی رقیب گرایش می یابند این دوره حسن روحانی گرایش بیشتری به اصولگرایان نشان می داد؛ اما بدلیل فشارهای اصلاح طلبان این تغییر رویکرد به اندازه لازم رخ نداد هر چند اصلاح طلبان مجلس بعید نیست این میزان تغییر را هم برنتابند.

۲۷۲۱۹